Strona główna Biznes Jak sfinansować nową inwestycję?
jak sfinansować nowa inwestycję

Jak sfinansować nową inwestycję?

by Redakcja Aspiro

Prowadząc firmę zawsze dochodzi się do etapu kiedy trzeba podjąć decyzję no nowych inwestycjach. Kiedy bowiem twój biznes nabiera rozmachu potrzebne są środki choćby na wejście na nowe rynki, czy też za zakup nowych maszyn, a może na wynajęcie floty samochodowej. Jeśli zdecydujesz się na pokrycie takiej inwestycji z bieżących środków firmowych, to może się okazać, że zabraknie ci pieniędzy na inne cele. Wówczas płynność finansowa twojej firmy może stanąć pod znakiem zapytania. A to może zdusić rozwój firmy. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest uzyskanie środków z kredytów. Kredyty dla firm to bardzo wygodny produkt finansowy, który pozwala przedsiębiorstwom na rozwój.

Jak sfinansować nową inwestycję?

Znalezienie odpowiedniego źródła do sfinansowania nowych inwestycji w firmie ma kluczowe znaczenie dla jej rozwoju. Dużo zależy do tego kiedy planujesz inwestycję. Jeśli jest ona jeszcze dość odległa w czasie, to możesz w swojej firmie wprowadzić specjalne oszczędności, które pozwolą ci do tego czasu zebrać odpowiedni kapitał do inwestycji. Jednak taka sytuacja to raczej rzadkość. Inwestować powinniśmy tu i teraz. Sytuacje kiedy trzeba wyłożyć nieco kapitału na rozwój firmy mogą pojawić się całkiem niespodziewanie. Więc środki na inwestycje trzeba zebrać wręcz natychmiast. W tym wypadku z pomocą firmom przychodzą banki. Oferuję one kredyty inwestycyjne na rozwój firmy, których parametry mogą być całkiem kuszące.

Kredyt inwestycyjny dla firm

Jak sfinansować nowa inwestycję?Kredyt inwestycyjny dla firm może być najbardziej odpowiednim rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy chcieliby zyskać dodatkowe środki na inwestycje. W jaki sposób można uzyskać taki kredyt? Oczywiście jego uzyskanie jest obwarowane spełnieniem określonych warunków, zdecydowanie bardziej wygórowanych niż ma to miejsce choćby w przypadku kredytów konsumpcyjnych. Przede wszystkim taki kredyt możemy przeznaczyć tylko i wyłącznie na ściśle określoną inwestycję, która jest szczegółowo opisana w umowie kredytowej. Taka inwestycja musi mieć na celu powiększenie majątku trwałego firmy. Stąd też w ten sposób nie możemy finansować choćby opłat za wynajem powierzchni magazynowych.

Bardzo ważne jest również to, że to bank musi zadecydować, czy twoja inwestycja ma szanse na powodzenie. I na tej podstawie bankowi analitycy podejmują ostateczną o przyznaniu (lub nie) kredytu. Dlatego nie każda inwestycja musi być pozytywnie rozpatrzona przez bank. Inwestycja zawsze bowiem obarczona jest ryzykiem. Bank przyznając kredyt inwestycyjny w pewnym sensie ponosi również ryzyko inwestycji. Dlatego analitycy dość sumiennie pochylają się zaproponowaną przez nas inwestycją. Warto więc, abyśmy przygotowali ją naprawdę rzetelnie. Co więcej jeśli nie mamy pewności co do naszej inwestycji, to raczej nie mamy po co się w zasadzie do banku udawać. Szansy na kredyt raczej wówczas nie będziemy mieli żadnej.

Zobacz także

Zostaw komentarz