Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

3 sprawdzone sposoby na oszczędzanie pieniędzy

Finanse Data publikacji - 9 października, 2022 Autor - Redakcja Aspiro
oszczędzanie pieniędzy


Obecne czasy są dla każdego dosyć trudne. Galopująca inflacja sprawiła, że w sklepach zostawiamy znacznie więcej pieniędzy, niż moglibyśmy sobie tego życzyć. W takiej sytuacji dobrze będzie poszukać jakiegoś sprawdzonego sposobu na oszczędność – zobacz trzy nasze propozycje, które pozwolą Ci zbudować odpowiednie zasoby gotówki na czarną godzinę!

Sposób pierwszy – dokładna kalkulacja wszystkich kosztów

Istnieje wiele możliwości lokowania kapitału – inwestycje, lokaty, czy nawet ubezpieczenia na życie rozbudowane o opcję oszczędnościową. Żeby móc jednak z nich skorzystać, niezbędna będzie nadwyżka finansowa, czyli określona suma pieniędzy, która zostanie w naszym portfelu pod koniec miesiąca. Jak można ją osiągnąć?

Najłatwiejszym sposobem będzie dokładne przyjrzenie się wszystkim swoim wydatkom. Oszczędzanie często kojarzy się z wyrzeczeniami czy rezygnowaniem z rzeczy, na które mamy ochotę. Wcale nie musi to wyglądać w ten sposób, gdyż sporą oszczędność możemy znaleźć… w zrezygnowaniu ze wszystkich rzeczy, które kupujemy pod wpływem impulsu, a nie są nam potrzebne. Żeby je znaleźć, możemy zacząć zbierać paragony – po jakimś czasie będziemy dokładnie wiedzieli, na co wydajemy pieniądze i które z naszych wydatków możemy obciąć bez żadnej szkody.

Sposób drugi – małe kroki przy każdych zakupach

Kolejnym pomysłem na zdobycie dodatkowej gotówki, która następnie może zasilić nasze lokaty czy oszczędnościowe ubezpieczenia na życie może być zaokrąglanie każdych wydatków do pełnej kwoty i odkładanie powstałej różnicy. Najlepiej będzie zobrazować to na przykładzie – idziemy do sklepu z banknotem dziesięciozłotowym. Za zakupy płacimy osiem złotych, co daje dwa złote nadwyżki. Przygotujmy specjalne miejsce, gdzie będziemy składować oszczędzone w ten sposób pieniądze, a po jakimś czasie miło się zaskoczymy. Oszczędzając w ten sposób nie będziemy musieli się narażać na duże wyrzeczenia – bez problemu będziemy mogli zachować identyczny standard życia, co dotychczas, natomiast w naszym portfelu przybędzie sporo środków, jeśli zachowamy regularność w naszych działaniach.

Sposób trzeci – ubezpieczenia na życie, a oszczędność

Jeśli regularne oszczędzanie przychodzi nam z trudem, zawsze możemy pomyśleć o narzędziu, które je ułatwi. Jednym z nich mogą być ubezpieczenia na życie rozbudowane o pakiet oszczędnościowy. Wybierając takie rozwiązanie dostajemy pełnoprawną polisę, która może zabezpieczyć nas, czy naszą rodzinę, na wypadek różnych, nieprzewidzianych kolei losu i jednocześnie w ten sposób budujemy swoją finansową niezależność.

Działa to w taki sposób, że część każdej składki trafia na konto oszczędnościowe, gdzie jest odpowiednio pomnażana. Po zakończeniu trwania okresu umowy ubezpieczenia będziemy mogli je bez problemu wypłacić i przeznaczyć na zupełnie dowolny cel. To świetna opcja, o której powinny pomyśleć szczególnie te osoby, którym regularne oszczędzanie przychodzi z dużym trudem i nie potrafią wyrobić w sobie nawyku odkładania niewielkich kwot po każdych zrobionych zakupach.

fartuch florystyczny

admin

Zapraszamy do skorzystania z zasobów serwisu internetowego aspiro.net.pl, gdzie redaktorzy z pasją i profesjonalizmem tworzą treści związane z biznesem, finansami i marketingiem. Nasz zespół składa się z ekspertów, którzy posiadają bogate doświadczenie w swoich dziedzinach, co pozwala nam oferować merytoryczne i wyczerpujące artykuły.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?