Strona główna
Marketing
Tutaj jesteś

Czym jest content marketing?

Marketing Data publikacji - 25 lipca, 2019 Autor - Redakcja Aspiro
Czym jest content marketing?


Czym jest content marketing? W dużym skrócie to strategia marketingowa oparta na tworzeniu atrakcyjnych i przyciągających treści w internecie. Niewątpliwie dobry content ma wielką moc kwestii zdobywania nowych klientów. W content w tym wypadku jest naturalnie również wpleciona treść reklamowa. Oczywiście taki rodzaj marketingu może nam przynieść wiele korzyści. Może bowiem w ten sposób zbudować sobie bazę długotrwałych klientów. Jednak dobra treść wymaga również sporych nakładów finansowych. Niewątpliwie cenieni copywriterzy za dobry content zażyczą sobie sporą kwotę. Jednak wydaje się to będą dobrze ulokowane środki. Dzięki dobrze przygotowany treściom możemy bowiem zyskać znaczny ruch na naszej stronie internetowej.

Czym jest content marketing?

Czym jest content marketing?Dobry content marketing charakteryzuje się tworzeniem merytorycznych treści oraz dystrybuowaniu ich odpowiednich kanałach. Jednak content marketingowy różni się znacznie od treści zoptymalizowanych pod SEO. Content marketing jest bowiem obliczony na bezpośrednią interakcję z internautami, czyli potencjalnymi klientami. W przypadku SEO treści tworzymy raczej pod roboty Google, choć również i taka treść musi być merytoryczna i łatwa do przyswojenia. Jednak content marketing wymaga od copywriterów znacznie więcej. Tutaj już trzeba nawiązać relację z czytelnikiem. Musimy poznać jego potrzeby i podsuwać mu treści, które takie zapotrzebowanie spełniają. Zastanówmy się jednak jakie są najpopularniejsze i zarazem najskuteczniejsze formy kontent marketingu

Formy content marketingu

Jedną z popularnych form content marketing jest choćby prowadzenie eksperckiego bloga. Mamy tutaj na myśli oczywiście blogi firmowe, na których wpisy wprost odnoszą się do naszej oferty. Taki bloga może być umieszczony na naszej stronie firmowej w formie podstrony. Ale również może funkcjonować jako zupełnie samodzielny blog. Takie blog zdecydowanie może być miejscem dla prezentowania oferty firmy. Może być również platformą budowania odpowiednich relacji z internautami.

Ciekawą opcją wykorzystywaną w content marketingu są również artykuły i wywiady sponsorowane w mediach branżowych.T To doskonały sposób na zareklamowanie swojej firmy i dotarcie do nowych klientów. Takie artykuły i wywiady nieco kosztują, ale pokazanie się w renomowanych mediach sprawi, że nasza firma stanie się bardziej znana i wiarygodna. Dlatego taka forma reklamy jest zdecydowanie bardzo opłacalna i nie warto szczędzić na niej środków.

Opisy produktów i kategorii

Jeśli prowadzimy sklep internetowy to warto również ponieść nieco kosztów na przygotowanie odpowiednich opisów produktów. Absolutnie nie powinniśmy bazować na opisach, które otrzymujemy od producenta, czy też od hurtowni. Powinniśmy zainwestować tutaj w pełni unikalny content napisany językiem korzyści. Tak samo powinniśmy postąpić z opisami kategorii. Nie mogą być one napisane tylko zgodnie z SEO, ale również tak, aby zachęcić klientów do zakupów.

Budowa hali magazynowej

admin

Zapraszamy do skorzystania z zasobów serwisu internetowego aspiro.net.pl, gdzie redaktorzy z pasją i profesjonalizmem tworzą treści związane z biznesem, finansami i marketingiem. Nasz zespół składa się z ekspertów, którzy posiadają bogate doświadczenie w swoich dziedzinach, co pozwala nam oferować merytoryczne i wyczerpujące artykuły.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?