Aspiro.net.pl

Biznes, Finanse, Praca, Marketing

Finanse

Czym jest niezależność finansowa

Czym jest niezależność finansowa

Każdy z nas zapewne chciałby uzyskać niezależność finansową. Skupmy się jednak najpierw na tym, czym ta niezależność finansowa w ogóle jest. Jest to, tak jak sama nazwa wskazuje, uniezależnienie się pod względem finansowym od jakichkolwiek innych osób, na przykład rodziców.

Niezależność finansowa – czym jest?

Jest to więc, krótko mówiąc, posiadanie własnego budżetu, własnego zasobu pieniędzy przeznaczonego na własne wydatki. Mając zapewnioną tę niezależność finansową jesteśmy finansowo zależni tylko i wyłącznie od samych siebie. Sami pracujemy i zarabiamy na siebie, a nie korzystamy z czyichś pieniędzy. Do niezależności finansowej często dążą młodzi ludzie, ponieważ po skończeniu szkoły i zdaniu matury chcą zwykle przestać już korzystać z pieniędzy i dofinansowań rodziców, a chcą za to podjąć pracę i zacząć żyć na własny rachunek.

Zależni od siebie

Własna niezależność finansowa jest na tyle ważna, iż posiadając ją, w zamian za to że nie korzystamy już z czyichś pieniędzy, możemy też przestać być zależni od tych osób w innych sferach, na przykład nie musimy się już czuć zobowiązani stawiać się na ich każde zawołanie, ma to głównie swoje znaczenie w przypadku, kiedy rozmawiamy o niezależności finansowej młodych osób, odcinających się w tej finansowej kwestii od swoich rodziców. Własne pieniądze pozwalają też na wynajęcie swojego mieszkania i zdecydowanie większą samodzielność.

www.wf-fakir.com.pl

Udostępnij