Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Pożyczki i kredyty – najważniejsze informacje

Finanse Data publikacji - 22 listopada, 2021 Autor - Redakcja Aspiro
pożyczki

Wiele osób każdego roku decyduje się na wzięciu pożyczek lub kredytów. Jak wskazują statystyki, największa ilość wniosków o pożyczki wpływa przede wszystkim w okresach wakacyjnych oraz świątecznych. Dzieje się tak, ponieważ w tym czasie jest największe zapotrzebowanie na zastrzyk dodatkowej gotówki, a jak powszechnie wiadomo nie na wszystko starczają nam pieniądze, które otrzymuje w formie wynagrodzenia za pracę. Banki oraz instytucje pozabankowe każdego roku wprowadzają do swoich usług nowe produkty finansowe. W związku z tym każda osoba, która jest chętna wziąć jakieś zobowiązanie finansowe powinna bez jakiegokolwiek problemu znaleźć odpowiednią ofertę dla siebie. 

Czy pożyczanie od instytucji pozabankowych jest bezpieczne?

Jeżeli chodzi o kwestię związaną z bezpieczeństwem pożyczek od instytucji pozabankowych to należy powiedzieć, iż jest to dobre rozwiązanie, lecz pod warunkiem, że pożyczamy wyłącznie od sprawdzonych firm. Przez sprawdzone firmy należy rozumieć takie instytucje finansowe, które są objęte kontrolą Komisji Nadzoru Finansowego, jak również takie, które mają już dość ugruntowaną pozycję na polskim rynku finansowym. Pożyczanie od parabanków w większości przypadków odbywa się za pomocą internetu. Dlatego, jeżeli decydujemy się na pożyczanie przez internet powinniśmy również zwrócić uwagę na to, czy firma posiada na swojej stronie internetowej odpowiednie zabezpieczenie w formie certyfikatu. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że wszystkie nasze dane wpisywane na takiej stronie www są w pełni bezpieczne. Z kolei, jeżeli jesteśmy zainteresowani poznaniem wielu atrakcyjnych ofert pożyczek w jednym miejscu to możemy skorzystać ze strony internetowej https://splatapozyczek.pl/, która w chwili obecnej jest pionierem, jeżeli chodzi o pośrednictwo w branży finansowej. 

Pożyczanie w banku i parabanku – podstawowe różnice

Pożyczanie w banku i parabanku różni się wieloma kluczowymi kwestiami. Można do nich zaliczyć między innymi czas akceptacji wniosku, czy też ilość formalności. Bowiem, jeżeli chodzi o parabanki to wystarczy spełnić wyłącznie minimum formalności, aby móc otrzymać pożyczkę. Firmy takie oferują zarówno pożyczki krótkoterminowe, jak i długoterminowe. Do jednych z formalności, jakie trzeba spełnić, aby móc uzyskać w parabanku należy zaliczyć: posiadanie obywatelstwa polskiego, posiadanie ważnego dowodu osobistego, bycie osobą pełnoletnią, dysponowanie własnym numerem rachunku bankowego, a także posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych. Z kolei, jeżeli chodzi o banku to oprócz tego wymagane jest od nas dostarczenie zaświadczenia od dochodach i o zatrudnieniu. Oferty różnorodnych instytucji finansowych można znaleźć w jednym miejscu na stronie internetowej https://splatapozyczek.pl/.

O czym pamiętać podczas pożyczania pieniędzy?

Podczas pożyczania pieniędzy należy pamiętać, aby robić to wyłącznie ze sprawdzonych źródeł. Trzeba także pożyczać wyłącznie tyle, ile później będziemy w stanie oddać, aby nie przyczyniać się do powstania jakiegokolwiek zadłużenia. Bowiem będąc osobom zadłużoną znacznie trudniej jest dostać w przyszłości kredyt. 

Materiał partnera

fartuch florystyczny

admin

Zapraszamy do skorzystania z zasobów serwisu internetowego aspiro.net.pl, gdzie redaktorzy z pasją i profesjonalizmem tworzą treści związane z biznesem, finansami i marketingiem. Nasz zespół składa się z ekspertów, którzy posiadają bogate doświadczenie w swoich dziedzinach, co pozwala nam oferować merytoryczne i wyczerpujące artykuły.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?