Aspiro.net.pl

Biznes, Finanse, Praca, Marketing

Biznes

Praca na wysokości a mycie okien – zasady BHP w przypadku sprzątania obiektów

Praca na wysokości a mycie okien – zasady BHP w przypadku sprzątania obiektów

Mycie okien w wysokich budynkach może być trudnym zadaniem, wykonywanym jedynie przez osobę z odpowiednim przeszkoleniem i zabezpieczeniem. Z artykułu dowiesz się, jakie są zasady bezpieczeństwa podczas mycia okien na wysokości i kto może wykonać taką usługę porządkową.

Przepisy BHP a mycie okien w budynkach komercyjnych

O pracy na wysokości mówimy wtedy, gdy czynność wykonywana jest na wysokości 1 m lub powyżej, od poziomu 0, czyli od poziomu podłogi lub ziemi. Wyjątkiem jest tutaj sytuacja, w której pracownik jest osłonięty z każdej strony pełnymi lub przeszklonymi ścianami o wysokości minimum 1,5 m. W tym przypadku nie mówimy o pracy na wysokości.

Niektóre okna w budynkach komercyjnych można umyć od wewnątrz lub przy użyciu myjki teleskopowej, w innym przypadku niezbędna będzie praca na wysokościach. Czynność można wykonać z wykorzystaniem drabiny, dźwigu lub przy pomocy technik alpinistycznych. Niezależnie od metody – pracownik odpowiedzialny za usługi porządkowe na wysokościach musi mieć ukończone szkolenie wysokościowe, szkolenie stanowiskowe oraz mieć aktualne orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do pracy na wysokościach. Do tego niezbędne jest odpowiednie wyposażenie – zalicza się tutaj kask oraz odzież ochronną i zabezpieczenia w przypadku wykonywania prac alpinistycznych. Profesjonalna firma porządkowa, która świadczy tego typu usługi, stale doszkala swoich pracowników i zapewnia wysokiej klasy sprzęt czyszczący.

Firma porządkowa – jak wygląda profesjonalna usługa mycia okien na wysokości?

Wysokościowe usługi porządkowe świadczone przez profesjonalistów powinny być nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne – zarówno dla samych pracowników, jak i dla osób postronnych. Wszystkie czynności wykonywane są tylko przez osoby posiadające odpowiednie certyfikaty, z wykorzystaniem specjalistycznych technik oraz sprzętu myjącego. Dzięki temu zadanie wykonane jest dokładnie i w sposób bezpieczny.

Usługi porządkowe dla firm oferowane przez specjalistów, znaleźć można na stronie https://czystosc.impel.pl/. Firma porządkowa zadba nie tylko o okna, ale również o elewacje, wiaty, zadaszenia, konstrukcje stalowe, a nawet usunie sople lub śnieg z dachu i wyczyści kanały wentylacyjne. Usługi wysokościowe realizowane są przez doświadczonych i przeszkolonych pracowników, którzy znają się na swojej pracy. Klient może liczyć na fachowe doradztwo, profesjonalny dobór środków czystości oraz sprzętu czyszczącego.

Techniki czyszczenia wysokościowego

Czyszczenie wysokościowe może być wykonane różnymi technikami. Wyróżnić można tutaj technikę ciśnieniową, klasyczną, z użyciem nanotechnologii lub wody demineralizowanej. Należy zaznaczyć, że renomowana firma zawsze dobiera technikę do rodzaju powierzchni tak, aby zapewnić, jak najlepszy efekt i nie uszkodzić czyszczonej powierzchni. Nanotechnologia to nowoczesna technika z użyciem specjalnego preparatu – w efekcie na powierzchni powstaje ochronny film, który zabezpiecza przed osadem i zanieczyszczeniami. Z kolei woda demineralizowana polecana jest do czyszczenia szkła oraz paneli fotowoltaicznych – nie zostawia osadów, dzięki temu można wyczyścić powierzchnię bez konieczności użycia detergentów.

Udostępnij