Aspiro.net.pl

Biznes, Finanse, Praca, Marketing

Praca

Jak wygląda praca kierowcy?

Jak wygląda praca kierowcy?

Chciałbyś się sprawdzić w zawodzie kierowcy? Zanim zaaplikujesz na tego rodzaju stanowisko pracy, warto byś dowiedział się jak wygląda praca kierowcy. Nie każdy bowiem do wykonywania tego rodzaju zawodu się nadaje. Dla jednego będzie to praca wręcz idealna, drugi zaś będzie miał mnóstwo powodów do narzekań. Trzeba też rozróżnić typy kierowców. Inaczej bowiem wygląda praca kierowcy busa, a zupełnie inaczej kierowcy ciężarówki. warto mieć na uwadze te wszystkie niuanse zanim podejmiemy pracę w zawodzie kierowcy. Pamiętajmy również o zarobkach, które są bardzo zróżnicowane i nie zawsze możemy liczyć na kokosy. Jeśli więc nadal chciałbyś się dowiedzieć o szczegółach pracy kierowcy to koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.

Dla kogo praca kierowcy będzie odpowiednia?

Jak wygląda praca kierowcyPrzede wszystkim musisz wiedzieć, że praca kierowcy nie jest odpowiednia dla każdego. Pomijamy tutaj kwestię posiadania odpowiednich uprawnień. Warto jedynie dodać, że do prowadzenia busa wystarczy nam podstawowa kategoria prawa jazdy czyli kategoria B. Natomiast w przypadku ciężarówek wymagania narastają i konieczne będzie zrobienie prawa jazdy choćby na kategorię C. Jednak kwestia odpowiednich uprawnień to sprawa zaledwie podstawowa. Ważne są jeszcze inne aspekty związane z pracą kierowcy. Przede wszystkim praca ta wymaga absolutnej trzeźwości. Jeśli masz słabość do alkoholu i do tego słabą wolę, to odpuść sobie ten zawód. Uchronić w ten sposób życie swoje i innych.

Kto jeszcze nie nadaje się to tego rodzaju zawodu? Zdecydowanie osoby, które źle znoszą samotność. Kierowca ciężarówki mnóstwo czasu spędza w trasie, w zasadzie w samotności, zamknięty w kabinie samochodu. Bardzo popularny model pracy w tym wypadku wygląda w ten sposób, że pracujemy 3 tygodnie i na tydzień czasu zjeżdżamy do domu. To dobra opcja dla singli, którzy dodatkowo lubią przebywać sami ze sobą. Natomiast osoby, które założyły rodziny mogą w takim systemie pracy po prostu nie wytrzymać.

Kierowca busa

Trochę inaczej w tym wypadku wygląda praca kierowcy busa. Mam tutaj na myśli kurierkę, ewentualnie pracę w zaopatrzeniu. Taki kierowca w zasadzie pracuje w normalnym trybie, czyli około 8 godzina dziennie. Także codziennie wieczorem jest w domu. Jednak kwestia tych 8 godzin dziennie jest dość umowna. Mamy tutaj na myśli zwłaszcza pracę w firmach kurierskich. Tutaj normą jest często praca nawet po 12 godzin dziennie. Tzw. busiarze często narzekają na warunki swojej pracy. Przemęczeni siadają za kierownicą i ciągle mają nadgodziny. Jednak dla kogoś kto lubi pracę w ruchu i ciągły kontakt z ludźmi to będzie dla niego praca wymarzona w kontrze do siedzenie przy biurku.

Zarobki kierowców

Trzeba wiedzieć, że zarobki busiarzy nie powalają. Więcej mogą zarobić wtedy, kiedy biorą sporą liczbę nadgodzin. Znacznie więcej zarabiają kierowcy ciężarówek, zwłaszcza w transporcie międzynarodowym. Ale w zamian muszą liczyć się z rozłąką ze swoją rodziną.

Udostępnij