Aspiro.net.pl

Biznes, Finanse, Praca, Marketing

Finanse

Czym jest leasing?

Czym jest leasing?

Ta ciekawa forma finansowania szybko podbiła serca przedsiębiorców – szczególnie tych, którzy szukali ciekawych alternatyw dla kredytów. Wiadomo, że kredyt bankowy to wieloletnie zobowiązanie i spore ryzyko, a tego wielu początkujących przedsiębiorców woli uniknąć. Jak zatem pogodzić bezpieczeństwo z koniecznością inwestowania w rozwój firmy? To proste – wystarczy skorzystać z oferty leasingowej.

Czym jest leasing?

Leasing to ciekawe rozwiązanie, które pozwala na proste i bezpieczne rozkręcanie firmy. Specjalna umowa leasingowa ustala dokładne zasady, jakie będą na czas jej trwania obowiązywały przedsiębiorcę oraz firmę leasingową (lub placówkę bankową). Jedno jest pewne- bez względu na to, jaki sprzęt chce kupić przedsiębiorca, jego oficjalnym właścicielem będzie firma lub bank. Za korzystanie z tego sprzętu (zazwyczaj samochodu), przedsiębiorca płaci comiesięczne raty leasingowe (które można porównać do rat kredytowych). W chwili, gdy spłaci ostatnią ratę, stanie się właścicielem sprzętu.

Wybór oferty

Wybór ofert leasingowych jest obecnie dość szeroki, gdyż taka forma finansowania przedsiębiorców w Polsce przyjęła się doskonale. Dziś korzystają z niej już nie tylko osoby pragnące kupić samochód firmowy, ale i ci, którzy stawiają na sprzęt biurowy lub inne urządzenia niezbędne do pracy. Wybór ofert jest zatem szeroki, a każda firma może znaleźć dla siebie taką ofertę leasingową, która pozwoli jej rozwijać się w bezpieczny sposób.

Udostępnij