Strona główna Finanse Skąd pieniądze na wakacje?
Skąd pieniądze na wakacje?

Skąd pieniądze na wakacje?

by Redakcja Aspiro

Przychodzi czas urlopu na na koncie pustki? Zastanawiasz się wówczas skąd pieniądze na wakacje? Jeśli chcesz zdobyć środki na ostatnią chwilę to możesz mieć z tym nie lada problem. Choć oczywiście nie stoisz do końca na straconej pozycji. Jednak, aby nie szukać pieniędzy na gwałt, warto znacznie wcześniej pomyśleć o zapewnienie sobie środków na wakacje. W zasadzie najlepiej już o tym pomyśleć po zakończeniu wakacji. Wówczas mamy cały rok na zebranie odpowiednich środków. Niestety niewiele osób myśli tak perspektywicznie. Niemniej jednak zdobycie środków na wakacje marzeń jest możliwie o ile wcześniej odpowiednio to zaplanujemy.

Skąd pieniądze na wakacje?

Skąd pieniądze na wakacje?Przede wszystkim nasze wakacje możemy sfinansować z oszczędności. Jak tego dokonać? Już po zakończeniu wakacji musimy zacząć myśleć o urlopie przyszłorocznym. I nie chodzi tutaj, abyśmy już się zadeklarowali gdzie dokładnie chcemy pojechać i wynajęli kwatery. Chodzi tutaj raczej o rozpoczęcie oszczędzania. Świetnym rozwiązaniem jest choćby skarbonka. Możemy regularnie wrzucać do niej monety i banknoty i później przez wakacjami ją rozbić. Minusem takiego rozwiązania jest to, że jednak do końca nie wiemy jaką kwotą będziemy dysponować na wakacje. A to może nam znacznie utrudnić planowanie urlopu. Dlatego lepszym rozwiązaniem wydaje się założenie konta oszczędnościowego. Możemy tutaj przelewać regularnie określone kwoty. Wówczas doskonale wiemy ile mamy już zgromadzonych środków na koncie. To własnie umożliwi nam odpowiednie planowani wyjazdu. Jednak warto pamiętać, aby nie podbierać pieniędzy z takiego konta.

Innym sposobem na uzyskanie środków na wakacje są również inwestycje. Mamy tutaj na myśli długoterminowe (roczne) inwestycje w akcje. Próbujemy ocenić jakie akcje w ciągu roku mogą nam przynieść największy zysk i kupujemy je za określoną kwotę. Sprzedajemy je tuż przed wakacjami, ewentualnie wcześniej jeśli dojdziemy do wniosku, że ceny osiągnęły szczyt. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość uzyskania znacznie większych środków niż do tej pory posiadaliśmy. Jednak jeśli nasza ocena rynku była błędna to możemy przed wakacjami zostać z niczym.

Jak sfinansować wakacje na ostatnią chwilę?

Jednak nie zawsze mamy możliwość oszczędzania i inwestowania pieniędzy. Jak sobie poradzić z sytuacją, kiedy tuż przed urlopem nie dysponujemy odpowiednimi środkami wyjazd? Wówczas możemy skorzystać z kredytu. Oczywiście należy to traktować jako ostatnią deskę ratunku, jednak jeśli nie mamy innych możliwości, to również ta opcja wydaje się odpowiednia. Taki kredyt jednak warto brać z głową. Należy dokładnie przeczytać wszystkie zapisy w umowie kredytowej. Oczywiście kredyt będziemy musieli spłacić i będzie to spore obciążenie dla domowego budżetu, jednak wydaje się, że warto tę cenę zapłacić za odpowiedni wypoczynek.

Zobacz także

Zostaw komentarz