Aspiro.net.pl

Biznes, Finanse, Praca, Marketing

Biznes

Jesteś bezrobotny? Załóż własną firmę! Oto nasze propozycję, gdzie nie musisz posiadać dużego kapitału

Jesteś bezrobotny? Załóż własną firmę! Oto nasze propozycję, gdzie nie musisz posiadać dużego kapitału

Podobno bezrobocie w Polsce nie jest na wysokim poziomie, ale bądźmy szczerzy, ile jest w tym prawdy? Wystarczy tylko zwrócić uwagę na fakt, że wiele osób wcale nie zapisuje się do urzędu pracy, który raczej powinien nazywać się urzędem „bez pracy”. Dlatego też pozostaje szukać zatrudnienia na własną rękę. A jeżeli z 500 plus nie uczyniliście swojego źródła, to pozostaje Wam praca na etacie, choćby za minimalną pensję albo też założenie własnej firmy. To drugie rozwiązanie wydaje się być lepsze, nawet jeżeli nie posiadacie dużego kapitału początkowego. Nie będziemy Was okłamywać jakiś tam budżet musicie mieć, ale na szczęście nie olbrzymi. Już teraz jednak zdradzimy Wam, że bardzo przydatna będzie taśma pakowa, która sprawdzi się w…Tego dowiecie się w dalszej części tekstu.

Formalności czas zacząć!

Nim przejdziemy do podania Wam ciekawych pomysłów na biznes, to musicie pamiętać o formalnościach. Dlatego też konieczne jest założenie firmy, a więc złożenie odpowiednich dokumentów. Możesz tutaj skorzystać z telefonicznej pomocy albo założyć firmę przez swój bank. Polecamy zapoznać się ze informacjami na stronie: biznes.gov.pl, gdzie znajdziecie niezbędne informacje. Następnie koniecznie wybierzcie odpowiedni sposób rozliczania się, tutaj nie ma jednego, który można uznać za najlepszy. Wszystko zależy od profilu działalności, jaką będzie prowadzić. Zatem przyda się Wam także pomoc albo też porady biura rachunkowego. Kolejnym ważnym elementem jest założenie Profilu Zaufanego albo ustanowienie podpisu elektronicznego.

Firma czas start – propozycje dla bardzo małego budżetu

Aktualnie drobni przedsiębiorcy mogą liczyć na zniżki, choćby w postaci obniżonych składek ZUS. Ale oczywiście czas najwyższy poznać ciekawe propozycje. Jedną z nich jest założenie sklepu internetowego. W tym przypadku macie kilka możliwości. Zamiast wynajmować lokal, lepiej zamawiać towar do siebie, pod warunkiem, że jego ilość nie będzie nader duża. W przypadku rozkręcenia się biznesu przyda się pomoc i punkt do przechowywania. Ale na razie jesteś dopiero na początku drogi. Pamiętaj też o właściwym pakowaniu paczek. Polecamy zastosowanie nie tylko kartonów, ale także wytrzymałej taśmy pakowej. Warto, aby na jej powierzchni znajdowała się nazwa firmy czy adres strony internetowej. Dzięki temu zyskasz rozpoznawalność marki. Możesz jeszcze skorzystać z formy dropshippingu. Ale co warto sprzedawać? Na to pytanie nie ma jednej i pewnej odpowiedzi. Możesz zdecydować się na sprzedaż ubrań czy też obuwia, ale i rękodzieła. Pamiętaj o wybraniu platformy, gdzie będziesz sprzedawać towar. Polecamy choćby portale sprzedażowe, np. Allegro, gdyż opłaty za wystawianie i sprzedaż są naprawdę niskie i nie nadwyrężą Twojego budżetu.

Domowy catering, ciasta i inne pyszności są w cenie

Oczywiście przy wyborze właściwego kierunku rozwoju, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę swoje możliwości. Ciekawym wyborem jest oferowanie usług gastronomicznych, ale tylko jeżeli umiecie gotować czy piec. Domowe obiady czy ciasta cieszą się popularnością, w końcu mało kto ma czas na przyrządzanie jedzenia samodzielnie. A domowa kuchnia jest przecież najlepsza. Tutaj musicie spełniać wymogi sanepidu, na szczęście nie są trudne do „ogarnięcia”. Możecie także wynająć budkę gastronomiczną, my w sieci znaleźliśmy taką, która kosztuje 8 tysięcy złotych i jest wyposażona. Świetnie nada się do przyrządzania obiadów, ale i prowadzenia punktu z kanapkami.

Usługi się liczą – postaw na nie!

Nasza ostatnia propozycja także sprawdzi się dla osób, które mają umiejętności, ale oczywiście można się ich nauczyć, wszak wystarczy tylko trochę ćwiczeń i skończenie kursu. Mowa o usługach kosmetycznych, w skład może wchodzić fryzjerstwo czy też robienie manicure typu hybrydy, a także mobilny fryzjer.

Aby założyć firmę musicie mieć pomysł, nasze propozycje wydają się bardzo ciekawe, ale jednocześnie pamiętajcie, że musicie mieć wkład własny. Polecamy Wam staranie się o dofinansowanie z funduszów europejskich, gdzie można uzyskać całkiem wysokie kwoty.

Udostępnij