Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Darmowa czy płatna strona internetowa?

Biznes Data publikacji - 15 lipca, 2021 Autor - Redakcja Aspiro
darmowa strona internetowa


Planujesz stworzyć darmową stronę internetową? Oczywiście bezpłatna strona główna ma pewne zalety, ale nie należy również lekceważyć wad. Kiedy warto skorzystać z darmowej strony internetowej, a kiedy nie?

Zalety i wady stron płatnych i darmowych?

Jeśli chcesz stworzyć własną stronę główną, masz dwie możliwości:
– stworzyć stronę internetową za darmo.
– stworzyć stronę internetową za opłatą.
Zwłaszcza początkujący zdają się od razu wybierać pierwszą opcję, bo po co wydawać pieniądze na stronę www, skoro można ją mieć za darmo?
Tak długo, jak strona jest obsługiwana wyłącznie prywatnie, jest to całkowicie w porządku. Jednak jeśli chcesz stworzyć stronę internetową firmy lub zamierzasz od początku zarabiać na stronie www, bardzo szybko napotkasz problemy ze stroną darmową.
Jak zapewne już wiesz, możesz stworzyć darmową stronę główną w Internecie. Istnieje wielu dostawców, u których możesz zarejestrować się za darmo, a następnie uzyskać trochę miejsca do przechowywania i własny bezpłatny adres internetowy.
Po zakończeniu rejestracji możesz rozpocząć dodawanie treści do strony. Wielu dostawców oferuje nawet użytkownikom bogaty w funkcje system modułowy całkowicie bezpłatnie, aby mogli szybko stworzyć swoją stronę.
Moda na darmowe strony domowe rozpoczęła się około 2000 roku. Internet cieszył się coraz większym zainteresowaniem zarówno ze strony użytkowników, jak i twórców sieci.
Ponieważ hosting był wtedy tak drogi, że mało kto mógł sobie na niego pozwolić, stworzono alternatywę z darmowymi stronami internetowymi.
Bezpłatne strony internetowe były wykorzystywane do podejrzanych rzeczy i były gorszej jakości niż oferty płatne.
Doprowadziło to do utraty zaufania internautów, a w pewnym momencie wyszukiwarki odmówiły umieszczania w wynikach wyszukiwania stron tworzonych za darmo.
Pierwszym pytaniem, jakie się pojawia, jest to, w jaki sposób „darmowa strona internetowa” może być sprzedawana z zyskiem w dłuższej perspektywie?
Oczywiście dostawca musi gdzieś zarabiać, a także oszczędzać pieniądze, w przeciwnym razie nie można utrzymać takiej usługi na stałe — a już na pewno nie będzie opłacalna.
Jakie są wady darmowych stron internetowych?
Prawie wszystkie bezpłatne strony są finansowane z reklam. W takim przypadku reklamy są wyświetlane w określonym miejscu na stronie głównej, ale często nic nie można na to poradzić.
Gdy uzyskujesz dostęp do bezpłatnej strony internetowej musisz się liczyć się z utratą wydajności. Na jednym serwerze znajdują się tysiące stron, co nieuchronnie oznacza, że ​​każda strona ma długi czas ładowania.

Tworzenie wartościowego contentu

admin

Zapraszamy do skorzystania z zasobów serwisu internetowego aspiro.net.pl, gdzie redaktorzy z pasją i profesjonalizmem tworzą treści związane z biznesem, finansami i marketingiem. Nasz zespół składa się z ekspertów, którzy posiadają bogate doświadczenie w swoich dziedzinach, co pozwala nam oferować merytoryczne i wyczerpujące artykuły.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?