Strona główna
Marketing
Tutaj jesteś

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych

Marketing Data publikacji - 8 kwietnia, 2019 Autor - Redakcja Aspiro
Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych


Jeśli twój biznes opiera się na internecie to z pewnością spotkałeś się już z pojęciem pozycjonowania stron internetowych. Jak zapewne już wiesz działanie te mają niezwykle istotne znacznie. Pozycja twojej strony internetowej w wyszukiwarce Google może się bowiem wprost przełożyć na liczbę twoich klientów, czy też poziom sprzedaży. Czy to będzie sklep internetowy, wizytówka firmowa, czy też portal internetowy z treściami sponsorowanymi to zasady działania pozycjonowania są de facto takie same. Chodzi o jak najwyższą pozycję w Google na daną frazę i dzięki temu zyskanie ruchu na stronie. Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych zapewnią specjalistyczne agencje. Jednak część zadań możesz również wykonać samodzielnie.

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowychNa czym polega skuteczne pozycjonowanie stron internetowych? Przede wszystkim w dużym uproszczeniu chodzi o to, aby nasza strona znajdowała się jak najwyżej w wyszukiwarce Google po wpisaniu określonej frazy. Jednak działania związane z SEO mają bardzo szeroki zakres. W pierwszej kolejności trzeba dokonać takich zmian na stronie, aby była ona przyjazna czytelników i robotom Google. Działania optymalizacyjne strony internetowy mogą mieć różnorodny charakter. Najpierw jednak musimy przeprowadzić odpowiedni audyt strony, aby sprawdzić jakie obszary wymagają natychmiastowej poprawy. Co więc możemy w pierwszej kolejności poprawić na naszej stronie? Przede wszystkim bardzo ważna jest odpowiednia nawigacja i struktura naszej strony www. W dalszej kolejności bardzo istotna jest również szybkość ładowania się strony. W zasadzie nie powinno to trwać niż zaledwie około 5 sekund. Jeśli nasza strona ładuje się znacznie dłużej, to tym samym nie mamy szansy na zwiększenie na niej ruchu.

Bardzo ważna jest również poprawna stylistycznie, językowo i ortograficznie treść. Musi być na również merytoryczna i atrakcyjna dla czytelników. CO więcej – powinna być również napisana zgodnie z wytycznymi SEO. W tym wypadku duże znaczenie ma zastosowanie odpowiednich słów kluczowych, stosowanie nagłówków, atrybutów ALT, czy też meta opisów. To wszystko są detale, ale niezwykle istotne. Bardzo ważna jest również poprawna system wyświetlania adresów URL. Bardzo ważne jest również odpowiednie podlinkowanie strony, czy pozyskanie linków ze stron o dużej mocy.

Pozycjonować samodzielnie czy wynająć specjalistów?

Oczywiście jeśli zdecydujesz się samodzielnie pozycjonować swoją stronę intranetową to zaoszczędzisz sporo pieniędzy? Jednak czy jesteś w stanie wykonać wszystkie działania samodzielnie. Z pewnością optymalizacją treści na stronie możesz zająć się sam. Jednak bardziej specjalistyczne zadania będą wymagały fachowej wiedzy. Choćby pozyskanie linków może być ponad twoje siły. Firmy zajmujące się pozycjonowaniem dysponują własnymi stronami zapleczowymi, z których mogą podlinkować twoją stronę. Warto wiec zastanowić się czy nie lepiej jest zlecić pozycjonowane strony specjalistycznej agencji.

fartuch florystyczny

admin

Zapraszamy do skorzystania z zasobów serwisu internetowego aspiro.net.pl, gdzie redaktorzy z pasją i profesjonalizmem tworzą treści związane z biznesem, finansami i marketingiem. Nasz zespół składa się z ekspertów, którzy posiadają bogate doświadczenie w swoich dziedzinach, co pozwala nam oferować merytoryczne i wyczerpujące artykuły.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?