Finanse

W poszukiwaniu dobrego konta osobistego

W poszukiwaniu dobrego konta osobistego

Chyba każdy z nas na kilka dni przed wypłatą ma podobne wątpliwości. Przeważnie nie wiemy, gdzie podziały się wszystkie nasze pieniądze. Często zakupując różne produkty, płacąc za usługi czy też opłacając rachunki nie zdajemy sobie sprawy ze stanu naszych finansów domowych. Dlatego umiejętność panowania nad swoim portfelem jest w dzisiejszych czasach niezwykle istotna. Instrumentem, który w dość duży sposób może nam to ułatwić jest dobre konto osobiste. Jaka jest definicja dobrego konta osobistego? Odpowiedź na to pytanie postaramy się znaleźć poniżej.

Opłaty za konto osobiste

Korzystając z naszego konta osobistego często nie wiemy nawet, jakie ponosimy opłaty z tytułu jego użytkowania. W czasach przed wynalezieniem internetu mogliśmy dostawać co miesiąc korespondencję z naszego banku, która zawierała wyciąg z konta. Obecnie papierowa korespondencja odeszła już do lamusa. Wyciąg bankowy otrzymujemy w postaci elektronicznej na nasz adres email. Prawdopodobnie niewiele osób zapoznaje się z jego treścią. Jest to duży błąd. Przeglądając nasze wyciągi bankowe możemy dojść do wniosku, że opłaty za korzystanie z konta osobistego są dosyć duże. Podstawowa opłata za korzystanie z konta jest zazwyczaj wierzchołkiem góry lodowej. Możemy do zestawu doliczyć między innymi opłaty za ubezpieczenie karty, za korzystanie z bankomatu lub też nawet za wykonywanie niektórych przelewów bankowych. Dlatego dobre konto osobiste powinno pozwolić nam unikać opłat za rozwiązania, z których korzystamy najczęściej. Przykładowo, jeżeli często wypłacamy pieniądze z bankomatu, to powinniśmy zwrócić uwagę na dostępność darmowych bankomatów. W przypadku, kiedy preferujemy wykonywanie transakcji bezgotówkowych to darmowe bankomaty nie będą już wtedy bardzo istotne. Musimy zdać sobie sprawę z tego, że nie ma na rynku zbyt dużo ofert, które można nazwać w pełni bezpłatnymi. Korzystanie z konta osobistego wiąże się niestety ciągle w większości przypadków z opłatami. Dlatego należy postarać się, żeby były one jak najniższe.

Jak znaleźć odpowiednie konto osobiste?

Przeglądanie ofert wszystkich banków może być dosyć uciążliwe. Taryfy opłat i prowizji nie są zazwyczaj dokumentami, które są przyjaźnie napisane z myślą o potencjalnym kliencie. Dlatego potrzebna będzie porównywarka kont osobistych. Rozwiązanie, które wyświetli nam wszystkie najciekawsze oferty konta osobistego dopasowane do naszych potrzeb. Taka porównywarka kont działa na prostej zasadzie. Wpisujemy do formularza wszystkie dane wymagane do porównania ofert. Możemy podać wysokość naszych comiesięcznych wpływów, liczbę przewidywanych wypłat z bankomatu czy też liczbę przelewów, które zamierzamy wykonać. Będą to wszystkie czynniki potrzebne do obliczenia ostatecznego kosztu korzystania z konta osobistego. Porównywarka prześwietli wszystkie oferty konta, które posiada w swojej bazie tworząc nam nasz prywatny ranking kont osobistych. Po wybraniu oferty mamy zazwyczaj dwie opcje. Pierwszą z nich jest złożenie wniosku o otwarcie konta osobistego za pomocą internetu. W takim przypadku umowę do podpisu dostarczy nam kurier. Druga opcja to kontakt z konsultantem bankowej infolinii, który wyjaśni nam wszystkie nasze wątpliwości.

wordpress-wdrozenia.pl

Udostępnij